07.02.2019

AKO SCHUDNÚŤ BEZ JOJO EFEKTU?

Pomaly končí zima a začíname mať výčitky svedomia z toho kvanta jedla a sladkostí, čo sme počas všetkých tých dňoch leňošenia pojedli. Je dôležité položiť si otázku  ,, Idem začať niečo zo sebou robiť alebo  sedieť na zadku a len tak bez duše sa opúšťať pre svoje kilá na viac?  Chcem zmeniť svoj životný štýl alebo pokračovať v oblbovaní samého seba, že to nie je až taká katastrofa? Pomôžeme vám, ako sa zbaviť prebytočného tuku a to bez neúspešných diét.  Celé je to jednoduché. V prvom rade je dôležité nezameriavať sa na rôzne predpísané diéty, ktorými sa iba trápime a ničíme si naše zdravie a metabolizmus. A aký je výsledok?  Schudneme, nahovárame si aký sme dobrý, a že sme dosiahli cieľ, stratíme motiváciu,  prejdeme na normálnu stravu a v tom to príde! Jojo efekt.

pastedGraphic.png

Čo je vlastne jojo efekt?

Mnohí si myslia, že jojo efekt  je nezmysel, snáď mýtus. V skutočnosti je to krutá realita a každý kto sa pokúša dodržiavať tie nezmyselné predpísané  diéty ho zaručene pozná. Ale vieme čo to v skutočnosti je? Počas diéty, kedy sa trápime hladom je naše telo vyhladnuté. Zažívame určité ,, obdobie chudoby.“ Znamená to, že naše telo je v stave, kedy je zvyknuté odkladať si zásoby na  „ horšie časy“. Deje sa to vtedy, keď sme už natešený z toho koľko sme schudli a stratíme motiváciu. Začneme jesť normálne ako predtým a telo si snaží rýchlo nabrať zásoby na opätovné obdobie chudoby. Tieto zásoby sa začnú ukladať v našom organizme vo forme podkožného tuku.  Naše telo sa spolieha, že z týchto zásob bude znova čerpať počas ďalšej diéty, alebo ďalšieho obdobia chudoby.

pastedGraphic_1.png

Čo môžeme spraviť aby sme sa tomu vyhli? 

Základom úspešného zhodenia zimných kíl je zamerať sa na zdravý životný štýl. Ten predstavuje kvalitná a zdravá strava. Viac sa zameriavať na kvalitné a čerstvé potraviny, a preferovať hlavne domácu kuchyňu. Stojí to viac času a peňazí, ale zaručujeme  vám, že keď dodržíte túto zásadu zaručene uvidíte na svojom tele zmeny. Dôležité je vylúčiťz nášho jedálničky nezdravé sladkosti a cukry prijímať predovšetkým z ovocia a to hlavne v do obedných hodinách. Piť dostatok vody, mať dostatok odpočinku a spánku a udržiavať telo v kondícií.  Keď dokážete dodržať tieto zásady, neočakávajte že schudnete behom týždňa ani mesiaca 10kg či viac. Ale je to zaručená cesta k dlhodobémuzníženiu vašej hmotnosti bez rizika a taktiež sa vyhnete  jojo efektu.