08.02.2019

ČO POČÚVA PÁR DNÍ PRED SÚŤAŽOU SENZÁCIA SLOVENSKEJ KULTURISTIKY?

Na Slovensku neexistuje pravdepodobne ani jeden fanda kulturistiky, ktorý by nepoznal jeho meno – návrat starej školy, elegantné pózovanie, nevídané estetické tvary, definované stehná či uzučký pás – to je len pár atribútov, ktoré opisujú senzáciu slovenského bodybuildingu. O kom bude teda, v dnešnom článku, reč? Roman Vavrečan, priatelia!

pastedGraphic.png

 

S cvičením začal skoro -  v 14. – 15. rokoch absolvoval prvé tréningy, no v tom čase ani len nesníval o tom, že by sa vôbec niekedy mohol vyrovnať legendám známym z plagátov z posilovní. O pár rokov neskôr, pod vedením majstra Európy Petra Kokošku, vyhral svoju prvú juniorskú súťaž a zhruba tam jeho nadšenie odštartovalo!

 

Od tej doby žne jeden úspech za druhým a ak sa zúčastní akejkoľvek súťaže – ráta sa s dokonalo pripraveným atlétom, ktorý ukazuje kulturistiku takú, akú by sme všetci chceli vidieť – ladnú, vkusnú a symetrickú.

Romana poznám dlhšiu dobu a za ten čas som videla nejednu jeho niekoľkotýždňovú premenu, na konci ktorej trénoval dvojfázovo, so slúchadlami, utrápený, unavený, smädný, hladný...skráťme to, vyzeral dosť naprd, no vždy skončil s úspechom a domov doniesol cenný kov. Okrem toho, že vo mne tento jeho nešťastný fyzický zjav vždy prebudil materinský cit (to ste ale asi vedieť nechceli), ma vždy zaujímalo, čo mu v tých sluchádlách v posledných dňoch pred súťažov vlastne hrá. A tadádá, dnes to viete už aj vy!

 

Aerosmith - Train kept a rollin

 

 

Poison - Nothin but a good time


 

 

Def Leppard - Photograph


 

 

Dead Daisies - Face I love

 

Saving Abel - Drowning


 

Led Zeppelin - Whota Lotta Love


 

Rage against the machine - Killing in the name of


 

Steppenwolf - Born to be wild