08.02.2019

FITNESS JE MOJA DROGA!

Má iba 28 rokov, pochádza z Kanady a v súčasnosti sa radí medzi najpoprednejšie osobnosti zo sveta fitness. Zoznam jeho aktivít je nekonečný, no najčastejšie sa v súvisloti s ním hovorí o fitness modelovi, podnikateľovi či trénerovi, ktorý prostredníctvom videí, článkov či podcastov, motivuje a mení životy milíonov ľudí po celom svete. Tvrdá práca sa proste vždy vypláca a Marc Fitt je toho jasným dôkazom!

Nadšencom zdravého životného štýlu nebol od začiatku, prvotným impulzom k pravidelnému cvičeniu bola túžba po väčšom sebavedomí a pevnejšej postave. Neskôr sa stal členom policajnej akadémie, kde v snahe podať čo najlepší výkon, musel trénovať pre vytrvalosť a silu.

Pod tvrdým tréningom sa postupne, jeho postava začala meniť, čo u blízkeho okolia vyvolalo nielen pozornosť a záujem, no najmä mnoho otázok  – ľuďom najskôr pomáhal iba v posilke, no postupne si založil blog, kde publikoval všetky svoje vtedajšie znalosti. Ohlasy boli neskutočné, a tak začal natáčať motivačné videá, ku ktorým sa čoskoro pridali aj podcasty o tréningu, zdravej strave a motivácii. Krôčik po krôčiku si tak okolo seba vytváral pevnú fanušikovskú komunitu, ktorá rastie aj dnes!

pastedGraphic.png

Ako každý, aj Marc priznáva, že jeho začiatky boli plné chýb - vedel, že na to, aby rástol potrebuje veľa jesť, no veľmi rád a často siahal najmä po nezdravých alternatívach či alkohole. Postupom času však nadobúdal informácie aj o zdravej strave, a tak je dnes jeho jedálniček preplnený kuracím mäsom, avokádom, zelenou zeleninou, ryžou a mandľami. Preferuje nízkosacharidové a vysokoproteínové jedlá každé 2-3 hodiny, hoci z času na čas neodolá a objedná si poriadnu pizzu! Tvrdí, že práve flexibilita a rovnováha je to, čo mu pomáha ostať vo forme takmer celý rok.

Pevne stanovený nemá ani tréningový program, v priemere cvičí 6x v týždni po dobu 90-120 minút, využíva relatívne veľký objem trénigovov, avšak intervaly medzi sériami drží nízko – zhruba 45-90 sekúnd. Najobľúbenejším cvikom sú tlaky s jednoručkami na šikmej lavici hore hlavou, bicepsové zdvihy s veľkou činkou a Arnoldove tlaky na ramená, zároveň však hovorí, že obľuba a nadšenie pre jednotlivé cviky sa u neho zvykne rýchlo meniť. Pokiaľ nemusí, kardio nezaradzuje, no rozhodne odporúča intervaly šprintov striedať s pomalou chôdzou! 

Pred tréningom si rád pozrie motivačné videá - Greg Plitt a Kai Green sú jeho večnou inšpiráciou a na tréningu počúva svoj vlastný playlist: 

 

Her Bright Skies - Heartbreaker

 

Under The Flood - Gravity


 

For The Taking - Time Is Running Out

 

Fighting Kind - Beginning Again

Spektrem - Shine

Above & Beyond feat. Richard Bedford - Sun & Moon (Marcus Schossow Remix)

 

Breakaway - The Bitter Truth

 

Dear Agony - Low


 

Lansdowne - Drag Me Down 


 

K-391 - Dream Of Something Sweet ft. Cory Friesenhan

Tak čo, skúsite ho s nami tiež?