07.02.2019

NA SLOVÍČKO S LUCIOU KODADOVOU

„Človek musí mať veľmi dobrý time-managment, veľkú vnútornú motiváciu a tak trochu „klapky" na očiach na to, aby to celé zvládol."

 

Meno a priezvisko: Lucia Kodadová

Vek: 30

Výška: 159,5cm

Váha: súťažná 49kg / mimosúťažná 58kg

Kategória: Bikini fitness

Asociácia: SAKFST / IFBB

Začiatok kariéry: 2013

Najväčší úspech: Arnold Classc Amateur Europe, Madrid, 10 miesto, Majstrovstvá Slovenska, 4.miesto

Športový vzor: Barbora Sečkárová

Osobné motto: nemám rada motivačné heslá

 

Ako si sa vôbec dostala k cvičeniu?

Odjakživa som bola športovo založená. Na strednej škole som hrávala hádzanú, no na výške som so športom prestala – pribrala som a prestala sa cítiť dobre. Najskôr som začala plávaním a približne po pol roku som sa dostala aj do fitka.

pastedGraphic_1.png

 

Kedy si začala prvýkrát reálne uvažovať o súťažení? 

Začiatky boli veľmi rozpačité, až časom som pochopila, ako veci fungujú. Keďže som chcela rozšíriť aj svoje vedomosti, absolvovala som trénerský kurz SAKFST, kde som spoznala pretekárku Denisu Hargašovú, páčila sa mi jej postava a povedala som si, že musím mať stehná ako ona! Neskôr som sa ako divák zúčastnila MSR a bolo! Kategória bikini fitness ma hneď upútala, a tak som sa začala pohrávať s myšlienkou skúsiť to.

 

Čo všetko obnáša príprava na súťaž?

V krátkosti - veľa tréningov, málo jedla a ešte menej voľného času. V príprave všetko podriaďujem tréningom a diéte. Človek musí mať veľmi dobrý time-managment, veľkú vnútornú motiváciu a tak trochu klapky na očiach na to, aby to celé zvládol.

 

S kým konzultuješ tréning a stravu?

Celú svoju prípravu konzultujem s Barborou Sečkárovou, ktorá je nielen moja trénerka, ale aj veľký vzor a motivácia. Som jej vďačná za všetko, čo ma o tomto športe naučila.

 

Trénuješ sama alebo so sparingom?

Cez týždeň trénujem sama, veľmi ťažko sa pri všetkých pracovných povinnostiach s niekým zosúladím, a v podstate mi to tak vyhovuje, naopak cez víkend trénujem so sparingom, mojím priateľom, a ten ma teda vôbec nešetrí!

 

Aké su tvoje silné a slabé partie?

Myslím si, že mám celkom slušné nohy, no na nedostatky by som veľmi nerada poukazovala, ešte by si to všimli tí, ktorí to doteraz nezaregistrovali.

pastedGraphic_2.png

 

Ako vyzerá tvoj tréning?

Trénujem systémom 3+1 (3 dni tréning+1 deň volno), momentálne sa snažím zameriavať sa viac na chrbát a ramená, čomu prispôsobujem aj celý tréningový split. V mimosúťažnom období vôbec nezaraďujem kardio, naopak v príprave striedam HIIT s „obyčajným“ kardiom a trénujem dvojfázovo. Mám rada ťažký silový tréning, v ktorom môžem prekonávať svoje hranice, čo naopak nemusím je kardio a brucho, to ma otravuje.

 

Ako vyzerá tvoja strava?

V mimosúťažnej fáze nedodržiavam prísny režim, ale stále jem zdravo a pravidelne (cca 5-6xdenne), vyhýbam sa lepku a pečivu, ale jedenkrát týždenne zaradím cheat day, v ktorom ulietavam na všetkom, čo má čokoládu. Naopak v príprave mám prísny režim, ktorý neporušujem, avšak podľa formy zaraďujem refeedday. 

 

Máš v zásobe nejaký fitness recept, na ktorý nedáš dopustiť? Prezradíš?

Ani neviem, celý rok varím zdravo, tak nejaké fit recepty neriešim.

 

Aké doplnky výživy využívaš?

 Celoročne používam BCAA, glutamin a arginín, v priprave spalovač, vitaminy a MCT tuky.

 

Ako relaxuješ?

Jednoznačne vyhráva spánok, ale veľmi ma baví aj varenie.

 

pastedGraphic_3.png

Ako dokážeš spojiť všetky pracovné, súkromné, tréningové povinnosti a nezblázniť sa z toho?

Ide to ťažko, ale ako som už spomínala, človek musí mať vnútornú motiváciu a tak trochu klapky na očiach. V príprave sa vôbec nesocializujem, niekde inde ako vo fitku ma nestretnete

 

Kto je tvojou najväčšou oporou?

Najviac ma podporuje moja trénerka Barbora a priateľ.

 

Aké máš plány na rok 2017?

Hlavná priorita je príprava na MSR, kedže by som sa rada dostala do reprezentácie a nominovala sa na ME. Myslím si, že po tom, ako som vynechala jesennú sezónu, by progres mohol byť viditeľný.Taktiež mám svojú vlastnä zverenkyňu, ktorá sa v asociácii SANK (NABA) stala vicemajsterkou Európy v kategórii figure a ja verím, že naša spolupráca bude naďalej pokračovať.