28.11.2019

OBYČAJNÝ VS VIACZLOŽKOVÝ PROTEÍN. KTORÝ SI VYBRAŤ?

Z akých zložiek sa najčastejšie skladajú viaczložkové proteíny?

  • srvátkové bielkoviny (koncentrát, izolát, hydrolyzát)
  • kazeínové bielkoviny
  • hovädzie bielkoviny
  • vaječné bielkoviny
  • sójové bielkoviny
  • konopné bielkoviny
  • ryžové bielkoviny

Najčastejšie sa vo viaczložkových proteínoch vyskytujú srvátkové a kazeínové bielkoviny.

Ktorý proteín je lepší?

Nedá sa povedať ktorý je lepší. Každý má svoje výhody a nevýhody. Jednozložkové srvátkové bielkoviny sú vhodné na užívanie napr. po tréningu, kedy vďaka rýchlej vstrebateľnosti dodajú telu v krátkom čase všetky potrebné aminokyseliny na regeneráciu. Avšak, zvyšujú syntézu bielkovín vo svaloch maximálne na dve hodiny. Preto ak by si chcel týmto proteínom dopĺňať bielkoviny dlhodobo počas dňa, bolo by to náročnejšie, lebo po správnosti by si ho mal prijať každé dve hodiny. Vtedy je lepšie siahnuť po viaczložkových proteínoch.


Aké sú nevýhody viaczložkových proteínov?

Viaczložkové proteíny majú zväčša nižší percentuálny obsah bielkovín. Najmä ak porovnáš bežné viaczložkové proteíny s kvalitnými srvátkovými izolátmi, rozdiel môže byť až 15 % a viac. Okrem toho môžu mať vyšší obsah energie (kalórií), viac sacharidov (laktózy) a tuku. Síce tieto rozdiely zväčša nie sú veľké, ale v období diéty, kedy máš obmedzený denný príjem kalórií to môže zavážiť.

Tipy pre teba:

Jednozložkové proteíny

Iso Whey Zero BioTech

je extrémne rýchlo a ľahko vstrebateľný vysoko čistý prémiový srvátkový izolát vyrobený procesom mikro a ultrafiltrácie z čerstvého kravského mlieka po pasterizácii.

Proteín je očistený od všetkých nežiadúcich látok - bez pridaného cukru, laktózy a gluténu. Vďaka vysokému obsahu najkvalitnejších bielkovín predstavuje ideálnu voľbu pre aktívnych športovcov a ľudí, ktorí sa snažia o rýchlejší rast svalov bez tuku, doplnenie dôležitých živín a podporu regenerácie po náročnom tréningu. Taktiež dokáže pomôcť ľuďom v diéte nahradiť malé jedlá alebo večeru. Navyše, pridané extra aminokyseliny a BCAA prispievajú k rýchlejšiemu a efektívnejšiemu zotaveniu svalov. Samozrejmosťou je vynikajúca rozpustnosť a lahodná chuť!

Viaczložkové proteíny

100% Natural Whey Iso Protein Gold Whey

Vysokokvalitný proteín s obsahom srvátkového koncentrátu, izolátu a hydrolyzátu vyrobený technológiou mikrofiltrácie. Firma Warrior Labs je známa výrobou tých najkvalitnejších produktov s použitím prírodných surovín. 100% PROTEIN GOLD WHEY je ten správny proteín, ak je vašou prioritou nárast svalovej hmoty a podpora celkového zdravia.

SYNTHA-6® EDGE

Je skvelý proteínový produkt, ktorý je možné užiť kedykoľvek počas dňa. Kombináciou zmesi rôznych srvátkových a mliečnych bielkovín (WHEY Protein Concentrate, WHEY Protein Isolate, Hydrolyzed WHEY Protein Isolate, MILK Protein Concentrate, Micellar CASEIN, Calcium CASEINATE) s bezkonkurenčnou chuťou prináša SYNTHA-6® EDGE neuveriteľný gurmánsky pôžitok. Okrem ešte lepšej chuti oproti jej predchodkyni disponuje zloženie lepším makroživinovým profilom ako originál. Exkluzívna chuťová technológia BSN produkuje proteíny tej najlepšej chuti. Pri každej dávke si budete myslieť, že je to váš Cheat Meal!