08.02.2019

SILA UKRYTÁ V SARM

O skupine zázračných látok SARM sme si už napísali v predchádzajúcom článku. Dnes sa zameriame na jednotlivé druhy, ich vlastnosti a účinky na zvyšovanie výkonnosti športovcov. Pre tých, ktorí o SARM čítajú prvýkrát iba pripomenieme, že SARM látky sú aktuálne najväčším hitom športovej suplementácie športovcov

SARM tvoria samostatnú skupinu látok. Nie sú to ani prohormóny, ani anabolické steroidy, sú to jednoducho SARM – selektívne modulátory androgénnych receptorov. Ich sila je porovnateľná sa anabolickými steroidmi, no vďaka ich selektivite, je ich konzumácia bezpečná. SARM sa viažu na receptory výberovo, a to len výlučne na svaly a kosti. Nemusíte sa obávať negatívnych účinkov, ako je tomu pri aplikácii anabolických steroidov. Poďme si o jednotlivých látkach povedať viac:

Ostarine - bol vyvinutý firmou GTX s hlavným zámerom – podporovať liečbu pacientov s osteoporózou a svalovou dystrofiou. Po čase sa prišlo na to, že je vhodný pre športovcov, ktorí sa usilujú o nárast svalovej hmoty. Ostarine sa viaže na receptory svalov a spôsobuje rast svalov ako pri steroidoch, ale bez vedľajších účinkov. Nadobudnuté svalové zisky sú aj po vysadení bez problémov udržateľné, pokiaľ dodržiavate pravidelný tréning a kvalitnú stravu. Je ideálnym produktom do tzv. re-comp období (obdobie naberania svalovej hmoty pri súčasnom redukovaní tuku).

Ibutamoren (MK677) - jedinečný stimulant rastového hormónu a IGF-1 (až o 40 – 80%). S ním sa vám podarí vybudovať kvalitné svaly v rekordne rýchlom čase! Svalové prírastky sú stále, nemusíte sa báť, že prídete po vysadení o nadobudnuté objemy. Jediné, čo je potrebné, je dodržiavať kvalitný jedálny lístok a tvrdý tréning. 

pastedGraphic.png

Ligandrol (LGD-4033) - najsilnejší SARM na trhu! Jeho anabolicko-androgénny pomer je 11:1 a v dostupnej literatúre sa môžeme stretnúť s tvrdením, že je niekoľkonásobne silnejší než ostarine. Jeho hlavným benefitom je vplyv na nárast svalovej hmoty a jeho absolútna neškodnosť na ľudské zdravie. 

Stenabolic (SR9009) - jedinečný SARM, ak chcete budovať svaly a zároveň drasticky redukovať hladinu podkožného tuku. SR9009 priamo ovplyvňuje širokú paletu procesov ľudského organizmu. Jeho najväčšími prednosťami je:

  • zvyšovanie počtu mitochondrií v svaloch,
     
  • zrýchľovanie metabolizmu.

Vyšší počet mitochondrií drasticky zlepšuje rast novej svalovej hmoty a zvyšuje svalovú silu. Zrýchľovanie metabolizmu sa prejaví zvýšeným energetickým výdajom o 5 % aj keď nevykonávate žiadnu aktivitu, čo sa v konečnom sumáre odzrkadlí znížením hladín triglyceridov, cholesterolu a mastných kyselín. Vhodný do predsúťažných príprav kulturistov.